3η Αγωνιστική Α2 Ανδρών 2010 Ν.Ο.Σύρου – Ηρακλής: 7 – 11

Για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 η ομάδα μας γνώρισε άλλη μια ήττα σαν γηπεδούχος θεωρητικά. Να υπενθυμίσουμε οτι για τον ΝΟΣ είχαμε την αναγκαστική αλλαγή έδρας λόγω της μη ολοκλήρωσης τοποθέτησης του θόλου στο κολυμβητήριο της Σύρου.

Στα του παιχνιδίού τώρα, η ομάδα έδειξε για άλλη μια φορά καλά στοιχεία και ας μην κατάφερε να πάρει έστω και τον πόντο της ισοπαλίας από τον Ηρακλή. Το παιχνίδι ουστιαστικά κρίθηκε στα 2 τελευταία οκτάλεπτα καθώς το ημίχρονο έκλεισε με 5-5. 1-2 η πρώτη περίοδος για τον Ηρακλή και ανάκαμψη του σκορ απο 1-5 σε 5-5 για τον ΝΟΣ. 3ο και 4ο έκλεισαν με σκορ 1-3 και έτσι αποκτήθηκε η διαφορά των τεσσάρων γκολ για τον Ηρακλή.

Σκορερς για τον ΝΟΣ: Λουδάρος 4, Μπακούρας 1, Βαμβακάρης 1

Σκόρερς για Ηρακλή: Βογιατζόγλου 5, Γκαγκασούλης 1, Αρώνης 1, Αλιαπούλιος 1, Τσιόλης 1, Κορίτσας 1, Ζαρκάτζας 1.