Τελική Φάση Β’ Εθνικής Γυναικών 2007 – 1η αγωνιστική

Με το αριστερό, σε μια σειρά πέντε παιχνιδιών μέσα σε τρεις αγωνιστικές ημέρες, ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της η γυναικεία ομάδα του Ν.Ο.Σύρου την Παρασκευή.

Το πρώτο παιχνίδι έγινε με αντίπαλο τον Μ.Γ.Σ. Πανσερραϊκού. Δεν υπήρχε διαφορά δυναμικότητας μεταξύ των δύο ομάδων γι’αυτό και το τελικό σκορ έληξε 9-8 για τον Πανσερραϊκό, το οοίο κρίθηκε στις λεπτομέριες. Λάθος σφύριγμα των διαιτητών στο τελευταίο λεπτό του αγώνα επιθετικό φαουλ αντι για αμυντικό που ήταν, ενω το σκορ ήταν 8-8, στέρησε στην ομάδα μας ακόμα και την νίκη. Με το ανάποδο αυτό φαουλ έμεινε η ομάδα μας πίσω στην επίθεση και οι Σερραίες πέτυχαν γκόλ στην κόντρα.

Μ.Γ.Σ. ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – Ν.Ο. ΣΥΡΟΥ: 9 – 8

About Ναυτικός Όμιλος Σύρου

Η Ιστορία του Ναυτικού Ομίλου Σύρου ξεκινάει ουσιαστικά από το 1893, ήταν το δεύτερο κωπηλατικό σωματείο του ελληνικού κράτους

Check Also

Β’ Εθνική Γυναικών 2007 – 1η αγωνιστική

Με νίκη ξεκίνησε και η γυναικεία ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Σύρου την συμμετοχή της στο …