Ακυρώθηκε το αυριανό παιχνίδι του ΝΟ Σύρου με τον ΟΥΚ Βόλου καθώς ο αθλητής Ν.Ηρειωτης δίνει την μάχη για να κρατηθεί στην ζωή.
Σε δύσκολη ψυχολογική κατάσταση οι συναθλητές του ζήτησαν να μην γίνει το παιχνίδι, αίτημα το οποίο έγινε δεκτό από την ΚΟΕ. Επίσης δεν είναι και σε καλή ψυχολογική κατάσταση και οι δικοί μας αθλητές καθώς ο Νάσος αγωνιζόταν πέρυσι για τον Ν.Ο. Σύρου. Ευχόμαστε ολόψυχα να είναι όλα αυτά περαστικά για τον Νάσο μας και να βγει νικητής στην μάχη με την ζωή.