Ώρα “play off“ για τους πολίστες του Ν.Ο. Σύρου

3 οι μέρες, 4 οι αγώνες, στο τέλος ..η κιμωλία. Είναι τα “play off” για την ομάδα του ΝΟΣ.

Ξεκινά αύριο η φάση των play off του πρωταθλήματος Υδατοσφαίρισης  Ανδρών της Β΄ Εθνικής κατηγορίας.

Στον Όμιλο της Νίκαιας στην Αθήνα, συμμετέχει η ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Σύρου.

Ο ΝΟΣ, μετά την κατάληψη της μιας εκ των πρώτων δυο θέσεων στην α΄ φάση των ομίλων, έχει ήδη καταφέρει να παραμείνει στην Β΄ Εθνική Κατηγορία και το προσεχές τριήμερο θα αγωνιστεί για την είσοδό του στο final 5. Είναι η πρώτη φορά μετά από 7 χρόνια στην κατηγορία αυτή, που η ομάδα του ΝΟ Σύρου εισέρχεται στη φάση των play off (ομίλων ανόδου).

Ο Ναυτικός Όμιλος Σύρου, εκπροσωπώντας τις Κυκλάδες και τη νησιωτική Περιφέρεια Νοτίου Αιγαίου, αντιμετωπίζει τον Ιωνικό Νικαίας, το Καλαμάκι, τον ΟΦΗ και τον Νηρέα Χαλανδρίου στον Β΄ Όμιλο ανόδου.

Στόχος της νεανικής ομάδας της Σύρου, παρά τα προβλήματα τραυματισμών που προέκυψαν, είναι η καλή σταθερή απόδοση της ομάδας στα 4 δύσκολα παιχνίδια, με θεωρητικά πιο ισχυρούς αντιπάλους, σε ένα ομολογουμένως πιεστικό αγωνιστικό πρόγραμμα.

Οι τρεις πρώτες ομάδες από τον Όμιλο αυτό και οι αντίστοιχες δυο από τον Όμιλο Θεσσαλονίκης, θα περάσουν στην πρώτη πεντάδα, όπου την επόμενη εβδομάδα, σε ένα final 5 με σύστημα pool (όλοι παίζουν με όλους), θα διεκδικήσουν τις δυο πρώτες θέσεις που οδηγούν στην Α2.

Οι Όμιλοι:

Α’ Όμιλος Θεσσαλονίκης: Δελφίνια Μεταμόρφωσης, Φοίβος Συκεών, Επειός Ήλιδας και Οξυγόνο.

Β’ Όμιλος Αθήνας: ΟΦΗ, Νηρέας Χαλανδρίου, Ναυτικός Όμιλος Σύρου, Ιωνικός Νικαίας και ΝΟ Καλαμακίου.

Για τη διεξαγωγή των αγώνων εφαρμόζεται το υγειονομικό πρωτόκολλο έναντι της πρόληψης διασποράς του SARS-CoV2, ενώ δεν επιτρέπεται η είσοδος κοινού εκτός 10 μελών-θεατών από κάθε ομάδα, οι οποίοι δηλώνονται σε σχετική λίστα, συμπληρώνοντας ειδικά τηρούμενα έντυπα.

Ακολουθούν πίνακες με το ρόστερ της ομάδας, το πρόγραμμα των αγώνων και τον ορισμό διαιτητών.

Το Ρόστερ και η Αποστολή του Ν.Ο Σύρου

Αθλητές:

  • Αλτιπαρμάκ Παύλος © (περιφερειακός)
  • Ευσταθίου Χρήστος (τερματοφύλακας)
  • Καμπάνα Φίλιππος (περιφερειακός)
  • Καλογρίδης Λευτέρης (αμυντικός)
  • Κομζιάς Αχιλλέας (περιφερεισκός) *δεν θα αγωνιστεί, λόγω τραυματισμού
  • Κουσκουλής Αγησίλαος (περιφερειακός)
  • Λαγογιάννης Στέφανος (περιφερειακός)
  • Λαμπρόπουλος Χρήστος (περιφερειακός)
  • Παπαδογιάννης Γιώργος (τερματοφύλακας)
  • Τσιργής Αχιλλέας (περιφερειακός)
  • Φράγκος Ανδρέας (αμυντικός-περιφερειακός)
  • Χαρικιόπουλος Γιώργος (περιφερειακός)
  • Χασάκης Κωνσταντίνος (περιφερειακός)
  • Χίου Μάνος (αμυντικός-περιφερειακός) * αμφίβολη η συμμετοχή του, λόγω τραυματισμού
  • Χρυσανθακόπουλος Χρήστος (φουνταριστός)
  • Ψάρρας Ορέστης (φουνταριστός)

 

Coach: Αντώνης Ντουλάκης

As. Coach: Μάρκος Ξαγοράρης

Τεχνικός Σύμβουλος: Θοδωρής Μπερδές

Έφορος/Αρχηγός Αποστολής: Δημήτρης Τσιργής

Β. Έφορος: Νίκος Κουσκουλής

Το Πρόγραμμα των αγώνων του Β΄Ομίλου Αθήνας

 

Β΄ ΕΘΝΙΚΗ – Β΄ΟΜΙΛΟΣ ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΟΛΥΜΒΗΤΗΡΙΟ ΝΙΚΑΙΑΣ
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 24.07
20.30 ΝΟ ΣΥΡΟΥ – ΙΩΝΙΚΟΣ
22.00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 25.07
12.30 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΝΟ ΣΥΡΟΥ
14.00 ΟΦΗ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
ΣΑΒΒΑΤΟ 25.07
20.30 ΙΩΝΙΚΟΣ – ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
22.00 ΝΟ ΣΥΡΟΥ – ΟΦΗ
ΚΥΡΙΑΚΗ 26.07
12.30 ΟΦΗ – ΙΩΝΙΚΟΣ
14.00 ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ – ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΚΥΡΙΑΚΗ 26.07
19.00 ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ – ΟΦΗ
20.30 ΙΩΝΙΚΟΣ – ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ

 

Ορισμός ΣΕΔΥ

Παρασκευή
24/07/2020
20:30:00
Β’ ΑΝΔΡΩΝ Β΄ ΦΑΣΗ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΑΟ ΙΩΝΙΚΟΣ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ Α: ΠΑΤΛΑΚΑΣ  ΜΑΝΩΛΗΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Α: ΠΑΙΡΑΚΤΑΡΙΔΗΣ  ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Β: ΠΟΣΠΟΤΙΚΗΣ  ΘΕΟΦΑΝΗΣ

ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ Α: ΖΕΪΜΠΕΚΗ  ΜΑΡΙΑΝΘΗ

ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣ ΑΓΩΝΑ: ΑΧΕΙΛΑΡΑ ΑΡΙΣΤΕΑ

ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣ 30″: ΛΟΓΙΩΤΑΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ

 

 

Σάββατο
25/07/2020
12:30:00
Β’ ΑΝΔΡΩΝ Β΄ ΦΑΣΗ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΚΑΛΑΜΑΚΙΟΥ
ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ Α: ΣΚΑΛΟΧΩΡΙΤΗΣ  ΜΙΧΑΛΗΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Α: ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Β: ΜΙΧΑΗΛΙΔΗΣ  ΓΕΩΡΓΙΟΣ

ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ Α: ΚΟΜΑΤΕΑ  ΔΗΜΗΤΡΑ

ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣ ΑΓΩΝΑ: ΠΙΤΙΔΗΣ  ΓΙΩΡΓΟΣ

ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣ 30″: ΜΑΝΔΑΜΑΔΙΩΤΟΥ  ΒΑΣΙΛΕΙΑ

Σάββατο
25/07/2020
22:00:00
Β’ ΑΝΔΡΩΝ Β΄ ΦΑΣΗ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΟΦΗ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ Α: ΣΚΑΛΟΧΩΡΙΤΗΣ  ΜΙΧΑΛΗΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Α: ΠΑΙΡΑΚΤΑΡΙΔΗΣ  ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Β: ΔΑΣΚΑΛΟΠΟΥΛΟΥ  ΜΑΡΙΑ

ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ Α: ΚΟΜΑΤΕΑ  ΔΗΜΗΤΡΑ

ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣ ΑΓΩΝΑ: ΛΕΜΠΕΣΗ  ΑΘΗΝΑ

ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣ 30″: ΠΙΤΣΙΚΑΛΗΣ  ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ

 

Κυριακή
26/07/2020
14:00:00
Β’ ΑΝΔΡΩΝ Β΄ ΦΑΣΗ ΝΙΚΑΙΑΣ ΝΗΡΕΑΣ ΧΑΛΑΝΔΡΙΟΥ
ΝΟ ΣΥΡΟΥ
ΠΑΡΑΤΗΡΗΤΗΣ Α: ΠΑΤΛΑΚΑΣ  ΜΑΝΩΛΗΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Α: ΜΟΙΡΑΛΗΣ  ΑΝΔΡΕΑΣ

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ Β: ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ  ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ

ΣΗΜΕΙΩΤΗΣ Α: ΦΡΑΓΚΟΠΟΥΛΟΥ  ΕΛΕΝΗ

ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣ ΑΓΩΝΑ: ΛΟΓΙΩΤΑΤΟΠΟΥΛΟΣ  ΓΕΡΑΣ.

ΧΡΟΝΟΜΕΤΡΗΣ 30″: ΑΧΕΙΛΑΡΑ ΑΡΙΣΤΕΑ

 

About Ναυτικός Όμιλος Σύρου

Check Also

Αγώνας υδατοσφαίρισης: Ν.Ο. ΙΤΕΑΣ – Ν.Ο. ΣΥΡΟΥ

Δείτε την αναμέτρηση της ομάδας υδατοσφαίρισης του Ναυτικού Ομίλου Σύρου με τον Ναυτικό Όμιλο Ιτέας …